
Bh. fudbaler višak među crno-bijelima
Savo Milošević otpisao sedmoricu, Nihad Mujakić je u Partizanu doživio krah karijere
FK Partizan će tokom zimske pauze napraviti potpuni remont ekipe. Savo Milošević je već otpisao sedmoricu, a među njima je i reprezentativac Bosne i Hercegovine Nihad Mujakić.
Iako je proteklog ljeta stigao kao veliko pojačanje u Partizan, bh. defanzivac Nihad Mujakić je već višak u beogradskom klubu i za njega mjesta kod Save Miloševića više nema.
26-godišnji defanzivac plaćen je turskom Ankaragucuu 900.000 eura, bio je standardan član ekipe kod Aleksandra Stanojevića, no dolaskom novog rukovodstva kluba i trenera Save Miloševića, izgubio je mjesto u timu.
Mujakić je nakon utakmice s Novim Pazarom preselio na klupi, u dva navrata nije bio čak ni u kadru za utakmicu i postalo je jasno da je bh. fudbaler u teškoj poziciji u beogradskom klubu.
Sada je i potvrđeno da je Mujakić jedan od sedmorice otpisanih. Na njega trener Milošević više ne računa i on bi već u januaru trebao napustiti Beograd.
Izvjesno je da 26-godišnjak više neće oblačiti crno-bijeli dres u kojem je ove sezone odigrao ukupno 16 utakmica u svim takmičenjima.
Oglasi
Milošević je pored reprezentativca Bosne i Hercegovine otpisao još šestoricu fudbalera. Među njima su, moglo bi se reći, očekivana imena.
Malo iznenađenje je da je otpisan južnokorejski veznjak Young-jun Goh koji je također stigao proteklog ljeta i to za više od milion eura.
U devet utakmica Koreanac nije pokazao ništa. Ostao je bez učinka i Milošević je odlučio da mu on više nije potreban.
Među onima koji će sreću potražiti negdje drugo su još Nikola Antić, Nathan de Medina, Joao Grimaldo, Marko Kerkez i Milan Lazarević.
Oglasi
Niko od njih u timu iz Humske nije pokazao gotovo ništa. Odluka trenera Miloševića je da se na njih više ne računa i da mogu potražiti novu sredinu.
Partizan će u januaru izaći na tržište u potrazi za pojačanjima. Beogradski velikan je u ozbiljnim finansijskim problemima i gotovo sigurno da neće biti velikih imena ove zime.
Pomoć prilikom dovođenja igrača zatražit će od države Srbije. To je najavio Predrag Mijatović prije nekoliko dana i treba očekivati poneko novo ime u crno-bijelom dresu.
Velikan iz Humske je imao katastrofalan start sezone. Klub je spao na veoma niske grane, ali nakon svega su se desile velike promjene u rukovodstvu i počeo je potpuni remont, kako na čelnim funkcijama, tako i u timu.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.