
Wirtz postigao prelijep gol, ali uzalud
Portugal u Minhenu šokirao Njemačku, presudio im Cristiano Ronaldo!
Prvo polufinale Lige nacija u Minhenu su odigrale reprezentacije Njemačke i Portugala, a upravo Portugalci su ti koji idu u finale.
Konačan rezultat bio je 2:1 u korist Portugala, a utakmicu su obilježili Wirtz i Cristiano Ronaldo.
Već u 4. minuti Goretzka se našao u dobroj situaciji, ali je Diogo Costa sve to dobro pratio i odbranio je njegov pokušaj.
Ponovo je Goretzka bio u prilici u 21. minuti kada je šutirao, ali se istakao još jednom golman Portugala.
Do vodstva Njemačka stiže u 48. minuti. Wirtz je pratio centaršut i sjajno je glavom matirao Costu.
Gol Wirtza pogledajte OVDJE.
Oglasi
Nakon toga period ničega sve do 63. minute kada je Conceicao prošao nekoliko igrača Njemačke i postigao jako lijep pogodak za poravnanje.
Njegov gol pogledajte OVDJE.
Samo pet minuta kasnije potpuni preokret. Nuno Mendes je dodao loptu do Ronalda koji postiže jedan od laganijih golova u svojoj karijeri.
Kako je to izgledalo pogledajte OVDJE.
Novu dobru šansu Portugal je imao preko Conceicaa u 82. minuti, ali nije uspio postići svoj drugi gol na ovoj utakmici.
Karim Adeyemi je samo minut umalo vratio stvari na početak, ali stativa je zaustavila njegov pokušaj.
Do kraja utakmice Portugal je bio taj koji je imao bolje šanse u posljednjim minutama susreta, te su na kraju ostvarili pobjedu.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.