Njemačka u 88. minuti izborila remi protiv Danske

Prijateljska utakmica

D. Rakanović

Fudbaleri Danske i Njemačke večeras su odigrali nerješeno 1:1 u prijateljskoj utakmici u Kopenhagenu.

Danska je u meč ušla sa najjačim sastavom, a na drugoj strani je selektor Joachim Low pružio priliku novim igračima.

Domaćin je poveo pogotkom Eriksena u 18. minuti udarcem sa ivice šesnaesterca nakon velike greške odbrane Njemačke.

Nijemci su u nastavku utakmice napadali, stvarali šanse ali lopta nije htjela u gol. Ipak, u 88. minuti Njemačka uspijeva poravnati pogotkom Kimmicha na asistenciju Stindlova.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za SP:

Njemačka u subotu dočekuje San Marino u šestom kolu Grupe C kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, dok Danska u nedjelju gostuje Kazahstanu. Nijemci su lideri u grupi sa 15 bodova, dok Danska u Grupi E dijeli drugo mjesto sa Crnom Gorom sa po sedam bodova, šest manje od prvoplasirane Poljske.