Nogometna ljepotica na Grbavici sa sedam pogodaka

Juniori Željezničara bolji od Plemića

Samir Mlaćo, foto: A. Berbić

Pravu nogometnu ljepoticu priredili su malobrojnim gledaocima na pomoćnom terenu stadiona Grbavica juniori Željezničara i Zrinjskog.

Završilo je 5:2 za domaće, a viđen je veoma kvalitetan meč u kojem nije nedostajalo uzbuđenja.

Gosti su poveli u osmoj minuti pogotkom Jankovića, a Željo je uspio izjednačiti tek pola sata kasnije pola sata kada je pogodio Faris Zubanović.

Pet minuta kasnije potpuni preokret. Mrežu Butigana pogodio je Osmanović.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme poravnanje. Strijelac je bio Anes Mašić.

Posljednjih nešto više od pola sata Željo je dominirao. Najprije je za novo vodstvo domaćih u 57. minuti pogodio Zubanović, a do kraja smo vidjeli po još jedan pogodak Osmanovića i Zubanovića za zasluženu pobjedu Plavih.