Trener golmana se potukao s čovjekom koji održava teren Nottinghama: "Ima modricu na prsima..."

Nevjerovatne scene na zagrijavanju

Endin Čaušević

Nottingham Forest i Brentford jučer su remizirali sa 2:2 u meču 15. kola engleskog Premiershipa, ali je utakmicu na City Groundu obilježila nevjerovatna scena na zagrijavanju kada je došlo do fizičkog sukoba trenera golmana gostujućeg tima i jednog od ljudi koji održavaju teren.

Na City Groudu jučer smo gledali zaista fantastičnu utakmicu u kojoj je Brentford bio na korak do pobjede nakon što su gosti uspjeli da preokrenu rezultat u drugom poluvremenu, ali se Nottingham na kraju nekako izvukao.

Domaći su poveli u 20. minuti kada je Gibbs-White pogodio za 1:0, ali u samom finišu prvog dijela Mbeumo je iz penala uspio da poravna rezultat na 1:1.

Brentford je u 75. minuti došao do potpunog prekreta nakon što je Wissa sjajno lobovao Hendersona za 1:2 na semaforu. No, tribine na City Groundu su "eksplodirale" u šestoj minuti sudijske nadoknade jer je Nottingham uspio da poravna na 2:2 autogolom Zanke.

Međutim, ono što je obilježilo jučerašnju utakmicu između ovih klubova jeste nevjerovatna scena koju smo gledali na terenu tokom zagrijavanja obje ekipe.

Naime, u centru pažnje našao se trener golmana gostujućeg tima Manu Soleto koji je imao čak fizički sukob s jednom od ljudi koji se brinu za održavanje terena na stadionu Nottingham Foresa.

Sve je počelo tokom zagrijavanja jer je Soleto bio ljut što ljudi za održavanje terena smetaju njegovim golmanima da se zagriju jer su "popravljali" teren u šesnaestercu tokom zagrijavanja Brentforda.

Soleto ih je prvo zamolio da napuste taj prostor i da im ne smetaju, ali ga oni nisu poslušali. Nakon toga došlo je do fizičkog sukoba jer je trener golmana pokušao izgurati s terena jednog od ljudi koji je zadužen za održavanje travnjaka.

Između njih je došlo čak i do fizičkog sukoba, a nakon utakmice gostujući trener Thomas Frank izjavio je da je Soleto dobio udarac u prsa i da ima modricu.

"Da, dobio je udarac u prsa od tog čovjeka. Ima modricu i sve to je uslikano kako bi se zabilježilo. Znam koliko je taj čovjek smiren i nikada ne radi takve stvari. To samo dokazuje da ga je taj čovjek iznervirao toliko da su se skoro potukli. Kamere su morale to snimiti i kontaktirat ćemo FA zbog ovoga", rekao je Frank nakon meča.

Na kraju je sudija Andre Marriner morao da smiri strasti na terenu iako meč nije bio ni počeo, a navodno je i u izvještaju naveo šta se dešavalo i sigurno je da će FA sve to da istraži.