Novi gol Turkeša u Švicarskoj

Mladi reprezentativac BiH

Osim Miroslava Stevanovića, pogodak u švicarskoj Challenge ligi postigao je i novopečeni mladi reprezentativac BiH Aldin Turkeš.

Mladi reprezentativac naše zemlje Aldin Turkeš bi, ukoliko nastavi s ovakvim igrama, vrlo brzo mogao preći u jači klub

Turkeš inače nastupa za Rapperswil, ujedno je i najbolji strijelac ovog kluba, a novi gol postigao je danas u meču 12. kola protiv lidera Lausannea (2:2).

Do prednosti prvi su došli gosti, odnosno Lausanne, golom koji je u 36. minuti postigao Zeqiri, a na izjednačenje Rapperswila se čekalo do 55. minute. Stvari na početak je vratio upravo Turkeš, međutim samo pet minuta kasnije uslijedilo je novo vodstvo Lausannea, ovoga puta preko Rappa.

Činilo se da će gosti odnijeti puni plijen, ali onda je dvije minuta prije kraja Dominguez izjednačio i postavio konačnih 2:2.

Inače, Turkešu, koji je nedavno debitovao za naš nacionalni tim, ovo je bio sedmi ovosezonski pogodak za Rapperswil.