Novi potop Bugara, hat-trick Eriksena u deset minuta

Dancima 3. mjesto na Kirin Kupa

U utakmici za treće mjesto Kirin Kupa, Danska je u Osaki savladala Bugarsku rezultatom 4:0.

U prvom poluvremenu viđen je samo jedan pogodak koji je djelo Rasmussena iz 39. minute, da bi u nastavku uslijedio još jedan potop Bugara koji se nisu proslavili na ovom turniru.

U centru pažnje bio je Christian Eriksen, koji je u samo deset minuta postigao hat-trick. Fudbaler Tottenhama je pogađao u 72., 74. i 82. minuti za visoku pobjedu svoje selekcije.

Danska je tako osvojila treće mjesto na Kirin Kupu, dok je Bugarska u dvije utakmice doživjela dva poraza uz sramotnu gol razliku 2:11.