Osam golova u Njemačkoj, furiozna igra Arsenala i sjajni Gabriel Jesus

Fudbalska poslastica

H. Zilić

Vodeći evropski klubovi igraju također pripremne utakmice pred start nove sezone.

Nevjerovatan meč u Nurnbergu odigrali su domaći Nurnberg i Arsenal.

Gledaoci su vidjeli čak osam golova, a slavila je londonska ekipa sa 3:5 nakon sjajnog preokreta.

Vodio je Nurnberg sa 2:0 golovima Geisa u 24. i Duaha u 29. minuti utakmice, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku fruiozna igra Topnika.

U 47. minuti Jesus smanjuje na 1:2, a Elneny u 54. minuti poravnava rezultat na 2:2.

Nakon toga dvije greške domaćih igrača i dva autogola. Prvo je Schindler zatresao svoju mrežu u 57. minuti za 2:3, a zatim i Handwerker u 63. minuti za 2:4.

Nurnberg se nije predavao i brzo se oporavio. Igrala se 73. minuta kada Schleimer pogađa za 3:4.

Ipak, konačnih 3:5 postavlja Gabriel Jesus svojim durgim golom u 75. minuti utakmice.

Zaprati Arsenal, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: