Odigran meč dvije najbogatije države svijeta, Bosanac postigao gol

Imaju najveći BDP po glavi stanovnika

Prijateljski meč u Dohi odigrale su jučer dvije najbogatije zemlje svijeta.

Radi se u Kataru i Lihtenštajnu, a gosti su na kraju slavili pobjedu rezultatom 1:2 uz gol momka koji se nekada povezivao sa reprezentacijom BiH Dennisa Salanovića.

Katar je poveo golom Ahmeda Yasera u šestoj minuti, Salanović je poravnao u 29. minuti, da bi Lihtenštajn do pobjede došao u samom finišu meča kada je gol za pobjedu pogodio Polverino.

Interesantno, ove države se smatraju za najbogatije na svijetu i imaju najveći BDP po glavi stanovnika. Kod Lithenštajna on iznosi 139.100 dolara, a u Kataru je 127.700.

Ipak, novac ne može kupiti reprezentativni kvalitet, pa su ove zemlje među najslabijim fudbalskim nacijama svijeta.