Premiership - 33. kolo

Odluka o prvaku pada na Old Traffordu

Sutra i prekosutra na programu je 33. kolo engleske Premier lige, koje će ponuditi jedan od najvećih evropskih derbija u posljednjih nekoliko godina.

Na Teatru snova, Old Traffordu, snage će odmjeriti dva najveća kandidata za naslov prvaka Engleske, Manchester United i Chelsea. Veliki problem za trenera Uniteda Sir Alexa Fergusona svakako će predstavljati odsustvo najboljeg strijelca i igrača kluba sa Old Trafforda Wayne Rooneya, koji se povrijedio u porazu od Bayerna u Minhenu u okviru četvrtfinala Lige prvaka.

"Wayne Rooney je za mene najbolji fudbaler na svijetu. Jako mi je žao što je povrijeđen, ali to nama daje ogromnu prednost u sutrašnjoj utakmici", smatra trener Chelsea Carlo Ancelotti.

Uoči velikog dvoboja, Manchester se nalazi na čelnoj poziciji sa 72 boda, bodom više od drugoplasiranog Chelsea, tako da će sutrašnji derbi biti od ogromnog značaja za obje ekipe. Domaći bi u slučaju pobjede nad londonskim plavcima stekli veliku prednost od četiri boda, s tim da bi u psihološki bili u prednosti.

Međutim, ni Chelsea nije bez aduta, pogotovo što sutra na Old Traffordu neće biti "atomskog" Rooneya. Eventualna pobjeda plavaca vjerovatno bi značila i naslov prvaka.

U sjeni velikog derbija na Old Traffordu su ostale utakmice. Trećeplasirani Arsenal pomno će pratiti rezultat iz Manchestera, jer ekipa Arsene Wengera i dalje ima šansu da na kraju sezone dođe do naslova prvaka Engleske. Za Topnike bi najbolje bilo kada bi Manchester United i Chelsea remizirali. Arsenal za Chelseaom zaostaje tri boda, a za Unitedom četiri, s tim da izabranici trenere Arsene Wengera u ovom kolu na svom Emiratesu imaju lagan posao jer im gostuje Wolverhampton, pa je za očekivati da se ekipa sa sjevera Londona ponovo približi vodećem dvojcu.

Stoke City, našeg Asmira Begovića, na svom će terenu dočekati Hull, ali reprezentativca Bosne i Hercegovine, po svemu sudeći, neće biti u ekipi. Begović je, naime, povrijedio butni mišić na treningu, pa je njegov nastup protiv Hulla pod znakom pitanja.

Osim borbe za naslov prvaka, izuzetno je zanimljiva i borba za četvrtu poziciju, koja naredne sezone vodi u Ligu prvaka. U konkurenciji za to mjesto se nalaze Tottenham, Manchester City i Liverpool, a sve tri ekipe gostuju u ovom kolu.

Tottenham će na noge Sunderlandu, koji u posljednje vrijeme na svom Stadium of Lightu ne zna za poraz, pa je pred ekipom trenera Harrya Redknappa veoma teška zadaća. Nešto lakši posao trebao bi imati Manchester City, koji gostuje Burnleyu, dok će Liverpool gostovati u Birminghamu.

Zaprati Arsenal, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Arsenal Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.