Ziljkić pogodio, ali Olimpija poražena

Koper slavio 3:1

A. Beganović

U okviru 5. kola Prve lige Slovenije fudbaleri Kopera su u Ljubljani bili bolji od Olimpije.

Slavio je Koper rezultatom 3:1, a jedini pogodak za Olimpiju postigao je nekadašnji igrač Borca, Almedin Ziljkić.

Igrala se 7. minuta kada je Ziljkić doveo Olimpiju do prednosti, a sa minimalnom prednošću ekipe iz Ljubljane otišlo se na odmor.

A, onda u 3. minuti nastavka Ostrek pogađa za 1:1 da bi petnaest minuta prije kraja Barišić donio prednost gostujućoj ekipi. Isti igrač u sudijskoj nadoknadi je pogodio za konačnih 1:3.

Potražite više informacija na temu 1. liga Slovenije:

Ziljkić je za Olimpiju odradio 84 minute, dok je Mulahusejnović za Koper igrao do 75. minute.

Dodajmo i da su Mura i Radomlje podijelili bodove (2:2).