Olimpik preko GOŠK-a do Premijer lige BiH

Juniori tima sa Otoke slave

Fudbaleri Olimpika savladali su danas na Otoci GOŠK sa 1:0 i tako su osigurali plasman u juniorsku Premijer ligu BiH.

Nakon što su u jučerašnjim utakmicama ova dva tima izborila plasman u finale, danas se između njih odlučivao putnik u viši rang takmičenja.

Olimpik je imao dosta dobrih šansi u prvom poluvremenu, a u 15. minuti su stigli i do vodstva. Dedović je pogodio za prednost od 1:0.

Domaći tim je i nakon postignutog pogotka bio bolji tim. Ipak, na kraju se mreže više nisu tresle, iako je šansi bilo, posebno za Olimpik.

Tako će sarajevski tim od naredne sezone biti novi član Premijer lige BiH, dok će GOŠK čekati drugu šansu.