Olmo debitovao, RB Leipzig prepustio Bayernu vrh
Foto - EPA

Bundesliga, 20. kolo

Derbi meč 20. kola Bundeslige odigran je na Red Bull Areni gdje su RB Leipzig i Borussia Monchengladbach remizirali rezultatom 2:2.

Jako dobar meč viđen je u Leipzigu, a na kraju su gosti ostali bez tri boda u samom finišu meča.

Gosti su nakon prvog poluvremena imali dva gola prednosti. Pogađali su Plea i Hofmann za sjajnih 0:2.

Ipak, u nastavku domaći tim uspijeva doći do jednog boda. Schick je odmah po ulasku u igru u 50. minuti pogodio za 1:2, a zatim Plea dobija dva žuta u nekoliko sekundi i odlazi pod tuš.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Potom je Julian Nagelsmann pojačao napad uvođenjem Danija Olma, koji je upisao prve minute nakon transfera iz Dinama, a Leipzig u 89. minuti spektakularnim golom pogađa za 2:2.

Leipzig je ovim bodom prepustio vrh tabele Bayernu, dok je Borussia četvrta sa 39 bodova.