Osimu pobjeda u Kataru

Al-Kharitiyath slavio

Ekipa Al-Kharitiyatha, koju s klupe predvodi Amar Osim, savladala je u 22. kolu katarskog prvenstva kao gost ekipu Al Sailiya rezultatom 2:1.

Nakon tri utakmice bez pobjede, trijumf u ovom susretu je bio imperativ za izabranike Amara Osima.

Na kraju je tim našeg stručnjaka slavio zasluženu pobjedu rezultatom 2:1.

Poveo je Al-Kharitiyath nakon 16. minuta igre pogotkom Hassana, ali je radost gostiju trajala samo šest minuta, jer je Aaish izjednačio rezultat u 22. minuti na 1:1.

Ovaj rezultat se na semaforu zadržao sve do 87. minute kada tim Amara Osima ipak stiže do pobjede.

Gol vrijedan tri boda postigao je Kiepi za konačnih 2:1.

Ovom pobjedom Al-Kharitiyath je preskočio Al Sailiyju na tabeli i trenutno su deveti tim prvenstva.