Palace pobijedio Watford za reprizu finala iz 1990. godine

Crystal Palace u finalu

Fudbaleri Crystal Palacea savladali su na Wembleyju Watford s 2:1, te su ostvarili plasman u finale FA Kupa.

Dobro je Palace ušao u meč. Yannick Bolasie je pogodio mrežu Pantillimona za prednost od 1:0 i oduševljenje navijača ovog tima.

Prednost su držali sve do 55. minute kada je Watford poravnao. Lijepo je pogodio Deeney za izjednačenje rezultata na 1:1.

Ipak, samo šest minuta kasnije Palace dolazi do pobjedničkog gola. Connor Wickham je pogodio za prednost od 2:1, što se na kraju ispostavio kao konačan rezultat meča.

Tako će Crystal Palace igrati u finalu FA Kupa protiv Manchester Uniteda, a ovom timu je to prvo finale ovog takmičenja nakon 26 godina.

Interesantno je da su i u tom finalu igrali protiv Crvenih đavola.