Panathinaikos slavio u gradskom derbiju protiv AEK-a

Gosti u nastavku slomili AEK

A. Haznadarević

Pretposljednji susret ovog, 24. kola grčke Super lige, odigrale su atinske momčadi AEK i Panathinaikos, a slavili su gosti rezultatom 2:0.

U ovaj susret je AEK ušao sa 26 bodova na kontu i 11. pozicijom na tabeli, dok su gosti imali tri boda više, koja su ih držala na 7. poziciji.

Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj igri, a pored prilika na obje strane, većih uzbuđenja nije bilo.

Drugi period igre, donio je prevagu na stranu Panathinaikosa, čija je bolja forma ubrzo došla do izražaja.

Igrao se 55. minut susreta kada je Vitolo pogodio za vodstvo gostiju.

Međutim, ovaj rezultat nije dugo stajao na semaforu, budući da je tačno petnaest minuta kasnije Pape Sow po drugi put zatresao mrežu AEK-a, postavivši tako konačnih 2:0.