Pao može i s igračem manje, 11 minuta inspiracije u Bernu

Liga prvaka

Još tri meča trećeg pretkola Lige prvaka završena su večeras, a prednost pred revanš susrete su stekle ekipe Panathinaikosa i Monaca.

Panathinaikos je u Atini sa 2:1 savladao Club Brugge i to u jednoj jako zanimljivoj utakmici.

Gosti su nakon 10 minuta igre pogotkom Bolingolija-Mbomba vodili s 1:0, a pravi šou je uslijedio u periodu od 34. do 44. minute.

Prvo je Marcus Berg promašio penal, zatim je isti igrač bio precizan za izjednačenje rezultata na 1:1, da bi u 44. minuti Zeleni ostali bez isključenog Sancheza.

Međutim, usprkos igraču manje, na kraju Panathinaikos stiže do pobjede. Karelis je u 65. minuti iskoristio još jedan dosuđen penal, te je pogodio za pobjedu svog tima od 2:1.

Veliku prednost je na gostovanju u Bernu kod Young Boysa ostvario francuski Monaco, koji je slavio s 3:1.

Do 64. minute golova u Bernu nije bilo, a onda je u 11 minuta postignuto čak četiri.

Kurzawa je pogodio za prednost Monaca od 1:0, zatim je u 72. minuti Carrillo povisio na 2:0, da bi dvije minute kasnije Nuzzolo vratio nadu švicarskom timu, golom za 2:1.

Ipak, već u narednom napadu Mario Pašalić pogađa za konačan rezultat susreta od 3:1.

Jedan od derbija ove faze odigran je u Istanbulu, a Fenerbahče i Shakhtar iz Donetska su odigrali meč bez golova (0:0).