Schick opisao kako je dao čuveni gol

Spektakularan pogodak napadača Bayera

S. Grebović

Česi su jučer na najbolji mogući način krenuli svoj put na EURU pobjedom nad Škotskom rezultatom 2:0.

Reprezentacija Češke Republike je reklo bi se lakše od očekivanog došla do pobjede nad domaćkom Škotskom. Bilo je 2:0.

Mreža se zatresla u 42. minuti. Češka je povela sa 0:1, a strijelac je bio Schick na asistenciju Coufala.

Drugo poluvrijeme je otvoreno na spektakularan način. U 52. minuti Schick je šutirao sa centra, lobovao golmana Marshalla za 0:2 i postigao je najljepši gol dosadašnjeg dijela od i jedan od najljepših golova u historiji EURO-a.

Nakon šoka, Škoti su pokušavali doći do pogotka koji bi ih vratio u život, no u tome nisu uspjeli.

Česi su se nakon drugog gola malo povukli, čekali šansu iz kontri, dok Škoti nisu bili uvjerljivi u završnicama, iako su imali nekoliko lijepih akcija. Pred kraj meča Adams još jednom prijeti, no sigurno je intervenisala odbrana Češke i tako je ostalo 0:2.

Potražite više informacija na temu EURO 2020:

Heroj pobjedničke ekipe, Patrik Schick, objasnio je na koji je način postigao eurogol u 52. minutu.

„Vidio sam da je golman daleko od linije. Još sam u prvom poluvremenu primjetio da ima taj običaj i znao sam da će se takva situacija ponoviti. Prije šuta sam još jednom pogledao gdje golman stoji i šutirao sam“, rekao je napadač Bayer Leverkusena.