Petarda u Torinu, Partizan i Rijeka pred prolazom, Kerla pogodio protiv Maccabija

Treće pretkolo Evropske lige

U četvrtak navečer odigrane su brojne utakmice trećeg pretkola Evropske lige.

Bh. predstavnici Sarajevo i Zrinjski upisali su poraze, dok su ostali klubovi iz regije imali dosta uspjeha.

Partizan je sa 3:1 pobijedio Malatyaspor, a strijelci su bili Sadiq, Asano i Soumah iz penala u 90. minuti, dok je Chebake u 83. minuti postigao jedini gol za Turke.

Rijeka je ostvarila još bolji rezultat, pošto je sa 2:0 bila bolja od Aberdeena, a golove su postigli Colak i Murić u drugom dijelu.

Torino je deklasirao bjeloruski Soligorsk sa 5:0, dok je Espanyol u Luzernu slavio s 3:0, a Eintracht Frankfurt je sa 5:0 razbio Vaduz u gostima.

Potražite više informacija na temu Liga Evrope:

Semir Kerla, bivši igrač Želje, zabio je gol u 2:1 pobjedi Suduve na teškom gostovanju kod MaccabI Tel Aviva.

Wolverhampton je bio siguran u Armeniji protiv Pyunika (4:0), a Ludogorec je deklasirao TNS sa 5:0...