Pioniri Sarajeva deklasirali u Tuzli Slobodu

Sigurna pobjeda bordo nada

S. Mlaćo, foto: E. Dindić

Pioniri Sarajeva upisali su uvjerljivu pobjedu danas u Tuzli u okviru 3. kola Omladinske Premijer lige.

Bilo je 5:0 za goste iz Sarajeva.

Bordo nade su povele u 20. minuti pogotkom Ensara Mešića, da bi na 2:0 povisio pet minuta kasnije Kenan Lamadžem. Isti igrač minut kasnije povisuje na 3:0 i jasno je bilo da tri boda idu u Sarajevo.

To nije bio kraj golijadi u prvom dijelu. Svojim drugim pogotkom Mešića postavlja 4:0 u 34. minuti.

U drugom poluvremenu još jedan pogodak u mreži mladog golmana Slobode Farisa omeragića. Pogodio je u 63. minuti Harun Dudić.

Treba istaći da je Sloboda već u prvoj minuti dobila crveni karton. Huremović je zaradio crveni karton.