Plavci sezonu otvorili pobjedom, prelijep pogodak Lamparda

Plavci slavili u prvom kolu Premiershipa

Jose Mourinho se vratio na Otok, a Chelsea je u prvom kolu Premiershipa na Stamford Bridgeu ugostio Hull City. Chelsea je slavio 2:0.

Prva prava prilika za Chelsea već u trećoj minuti susreta, ali je udarac De Bruynea neprecizan.

U šestoj minuti susreta jedanaesterac za Plavce. Loptu je namjestio Lampard, ali je njegov udarac odbranio Alan McGregor.

U 13. minuti susreta pogodak za domaće. Strijelac je ovaj put nakon asistencije Kevina De Bruynea Brazilac Oscar.

Za promašen jedanaesterac Lampard se iskupio u 25. minuti susreta. Prelijep pogodak iz slobodnog udarca postigao je Englez.

Prva prilika u nastavku susreta viđena je u 55. minuti susreta, ali je udarac De Bruynea neprecizan.

Samo dvije minute kasnije pokušao je i strijelac prvog gola, ali rezultat se nije mijenjao.

U 81. minuti susreta novi dobar pokušaj Lamparda iz slobodnog udarca, ali ovaj put lopta ide pored gola.