Miroslav Stevanović jedan je od tragičara - Golman ga je pročitao kao bukvar, Plzen ide dalje!
Miroslav Stevanović je jako loše izveo penal večeras.

Konferencijska lige, osmina finala

E. Ganibegović

Servette se večeras oprostio od Evrope za ovu sezonu, a jedan od tragičara tima iz Švicarske bio je i bh. reprezentativac, Miroslav Stevanović.

Nakon što je prva utakmica završena 0:0, večeras su se u revanš meču osmine finala Konferencijske lige sastali Servette i Plzen.

Poslije 90 i 120 minuta igre je bilo 0:0, a onda smo gledali penale. Češki tim se tamo bolje snalazi i slavi s 3:1.

Prvi je loptu na bijelu tačku namjestio Miroslav Stevanović i nije se proslavio. Šutirao je po sredini gola, a golman Plzena se nije pomjerio i prsima mu brani udarac.

Chory potom pogađa za domaće, da bismo u drugoj seriji vidjeli pogotke Guillemenota i Mosquere.

Severin je zatim promašio za goste, Sulc pogodio za Plzen, a promašaj Tsunemota je značio i kraj meča.

Miroslav Stevanović je igrao svih 120 minuta, a u produžecima je dobio i žuti karton.

Podsjetimo, selektor Savo Milošević ga nije pozvao na okupljanje reprezentacije za martovsku akciju, odnosno baraž za EURO.

Što se tiče Konferencijske lige, osim Plzena su četvrtfinale izborili PAOK, Fenerahce i Fiorentina.