Pobjeda Strasbourga u prvoj utakmici finala Eurocupa

Neizvjestan meč do samog kraja

Teme:

Košarkaši Strasbourga savladali su na svom terenu ekipu Galatasaraya rezultatom 66:62 u prvoj utakmici finala Eurocupa.

Prva četvrtina ostaće upamćena po izuzetno malom broju poena. I jedni i drugi nisu bili na visini zadatka, pa je nakon prvih deset minuta rezultat glasio 8:7 u korist ekipe iz Istanbula.

U drugoj četvrtini viđena je potpuno izjedačena borba (16:16), te je Galatasaray na odmor otišao sa pola koša prednosti.

Treća dionica donijela je dosta efikasniji igru na obje strane (20:21), tako da je odluka pala u posljednjoj četvrtini.

Domaćin je u ovom periodu igre bio uspješniji (23:17) i u samoj završnici meča stigao je do pobjede u prvom odmjeravanju snaga.

Najefikasniji kod domaćina bio je Louis Campbell sa 16 poena, dok je goste predvodio Vladimir Micov sa 17 koševa.

Revanš meč na rasporedu je 27. aprila u Istanbulu.