Pogledajte golove Nemanje Bilbije i Elvisa Sarića u Kupu Južne Koreje
Screenshot

Dobre predstave bh. fudbalera

Jučer su odigrani mečevi osmine finala Kupa Južne Koreje, a zapažene uloge imala su dvojica bh. fudbalera, Elvis Sarić i Nemanja Bilbija.

Bilbijin Gangwon je u osmini finala izbacio Paju Citizen pobijedivši na svom terenu rezultatom 2:0.

Poveli su domaći preko Seo Myeong-Wona u 35. minuti utakmice, da bi konačnih 2:0 postavio upravo Bilbija.

Bio je to prvijenac Nemanje Bilbije za Gangwon. Nekadašnji fudbaler Sarajeva i Zrinjskog je silovito šutirao, a lopta je u mreži završila dobrim dijelom i zbog slabe reakcije golmana gostiju.

Kada je u pitanju Elvis Sarić, on je pogodio u ubjedljivoj pobjedi svog Suwona.

Suwon je na svom terenu sa 3:0 savladao Gwangju i na taj način stigao do plasmana u četvrtfinale Kupa Južne Koreje.

Poveo je Suwon u 42. minuti preko Shin Se-Gyea, da bi domaći na 2:0 povisili na otvaranju drugog poluvremena.

Elvis Sarić je uradio sjajan posao, našao prostor za udarac i na kraju postigao lijep gol za 2:0 u 48. minuti utakmice.

Konačnih 3:0 za Suwon je postavio Han Eui-Gwon u 86. minuti susreta.