Navijač Poljske bacio je pivsku flašu na policajca - Od vaspitno-popravne dugo će brojati zvijezde

Policajac nije imao milosti

Eldar Ganibegović

Danas smo zabilježili još jedan incident na Evropskom prvenstvu kada su navijači u pitanju. Akteri su bili jedan poljski navijač i policajac.

U glavnom gradu Njemačke, Berlinu, danas je igrana utakmica 2. kola grupne faze Evropskog prvenstva u grupi D, a sastali su se Austrija i Poljska.

Selekcija Austrije slavila je pobjedu rezultatom 3:1 i tako ostala u igri za sljedeći krug, dok je Poljake praktično ostavila bez nade za prolaz dalje.

Nije dugo trebalo Austrijancima da povedu. Phillipp Mwene je centrirao, a glavom lijepo pogađa Gernot Trauner.

Do izjednačenja Poljska dolazi u 30. minuti. Jan Bednarek je šutirao, neko mu blokira šut, no na odbijenu loptu stiže Krzystof Piatek i pogađa za 1:1.

Do gola Austrija dolazi u 66. minuti. Christoph Baumgartner je pogodio za novo vodstvo Austrijanaca.

Wojciech Szczesny u 75. minuti sjajno brani udarac koji je uputio Patrick Wimmer, no golman Juventusa dvije minute kasnije pravi penal nad Sabitzerom.

Odgovornost je preuzeo Marko Arnautović, poslao loptu u jednu, a golmana u drugu stranu, te tako postavio konačnih 3:1.

Austrija nakon poraza od Francuske ima tri boda i u trećem kolu će protiv Nizozemske tražiti prolaz u osminu finala.

Večeras se od 21:00 sati, također u grupi D, sastaju Francuska i Nizozemska što je ujedno i derbi dana, ali i grupe.

Podsjetimo, ranije danas odigrana je jedna utakmica u grupi E. Nakon preokreta je Ukrajina slavila protiv Slovačke.

Policajac nokautirao navijača Poljske u Berlinu

Na ulicama Berlina vidjeli smo i neke nemile scene, a glavni akter događaja bio je jedan navijač poljske reprezentacije.

Navodno je navijač Poljske bacio pivsku flašu na jednog od policajaca, a na snimku se vidi da je ubrzo i zažalio.

Njemački policajac nije imao milosti, te je navijaču poljske reprezentacije zadao ozbiljan nokaut.

Iako ovo nisu nimalo lijepe scene, one su gotovo neizbježne na velikim takmičenjima kakvo je Evropsko prvenstvo.