Poništeno finale afričke Lige prvaka: Pobjednici moraju vratiti pehar i medalje

Igrat će se novi meč

Afrička fudbalska konfederacija (CAF) poništila je uzvratnu utakmicu Lige prvaka između Esperancea i Wydad Casablance.

Nakon što je prva utakmica završena završila (1:1) na uzvratu je Esperance vodio 1:0 do 59. minute kada je nastao haos.

Casablanca je izjednačila, ali ubrzo je glavni sudija poništio gol, nakon što je pomoćni signalizirao ofsajd.

Glavni sudija je otišao pogledati VAR, ali on nije radio. Kako se snimak nije mogao pogledati, igrači Wydada su odbili igrati meč i on je prekinut.

Utakmica je bila u prekidu 80 minuta. Marokanci su odbili igrati, a sudija je odsvirao kraj, te su pobjeda i trofej dodijeljeni Esperanceu.

Ipak, Izvršni odbor CAF-a donio je odluku da se utakmica igrala u neregularnim uslovima i da se uzvrat mora ponoviti na neutralnom terenu.

Također, Esperance mora vratiti trofej Lige prvaka, a igrači medalje koje su dobili.