Poraz BATE-a, Dinamo stigao do velike prednosti pred revanš

Polufinale Kupa Bjelorusije

U Bjelorusiji se fudbal i dalje igra, a danas su na red došli i prvi mečevi polufinala kupa ove države.

Prvi je na rasporedu bio duel Slavije iz Mazira i favorizovanog BATE-a.

Iako je i prema kladionicama BATE pred meč bio favorit, domaća Slavia je uspjela slaviti pobjedu od 1:0.

Jedini gol na meču je viđen u 11. minuti. Kotlyarov je bio asistent, a strijelac za 1:0 i ispostavilo se pobjedu Slavije Pantia.

Tako će Slavia na revanš putovavati sa prednošću od jednog gola.

Treba dodati i da je bh. reprezentativac Bojan Nastić odigrao čitav meč u dresu BATE-a.

Odigran je i prvi polufinalni duel Dinama i Šahtjora iz Soligorska.

Domaći Dinamo je na svom terenu u Brestu slavio pobjedu rezultatom 2:0 i tako ostvario značajnu prednost pred revanš.

Oba gola su viđena na otvaranju meča. Prvo je Noyok u 6. minuti pogodio za 1:0, da bi na 2:0 povisio Savitskiy.

U prvom poluvremenu je Dinamo pokazao da je kvalitetniji protivnik i vrlo lako mogao do još kojeg gola, ali je mreža gostiju mirovala.

Povukli su se domaći u nastavku, ali su također imali još nekoliko sjajnih šansi. Ipak, nisu uspjeli dodatno povisiti prednost, pa je do kraja ostalo 2:0.

Inače, ove dvije ekipe su prije nešto više od mjesec dana odmjerile snagu bjeloruskom Superkupu. Rezultat je bio identičan, 2:0 za Dinamo.

Revanš susreti polufinala Kupa Bjelorusije se igraju 29. aprila.