Poraz Juventusa, kartonijada u Italiji
Trenutak kada je isključem Mexes

Kolo obilježeno crvenim kartonima

M. Maksimović

Danas je odigrano sedam utakmica šestog kola, ukupno je postignut 21 gol, a sudije su pokazale čak devet crvenih kartona. Jedina utakmica u kojoj nije bilo crvenih kartona jeste ona između Udinesea i Torina.

Juventus je na svom terenu poražen od Palerma 1:2. Miccoli je doveo goste u vodstvo igrala se 25. minuta, ali se '' Stara dama'' vratila do odlaska u svlačionice, Del Piero na majstorski način izveo slobodan udarac u 39. minuti. Samo dvije minute nakon gol Juventusa, domaćini ostaju sa deset igrača jer je isključen Sissoko.

Igrača više Palermo je naplatio devet minuta prije kraja, Mchedlidze je zabio za četvrtu pobjedu njegovog kluba i proboj Palerma na četvrto mjesto. Hasan Salihamidžić je igrao od 35 minute kada je zamijenio Mellberga.

Poraz je upisala i Roma na gostovanju kod Sienne minimalno 1:0, a sudija De Marco je isključio dva igrača Rome. Prvo Phillipea Mexesa u 67. minuti zbog drugog žutog kartona, a vrlo brzo nakon njega i Christiana Panuccia također zbog drugog žutog kartona u 74. minuti. Da stva bude gora po Romu, jedini na utakmici je postigao Frick u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Pet golova je viđeno u duelu Genoe i Napolija. Lavezzi je zabio već u 1. minuti za vodstvo gostiju, a gol za 1:1 u 44. minuti dijelo je Papastathopoulosa. U drugom dijelu Palladino je povisio na 2.1 u 53. minuti, a u 74. je već bilo 3:1, '' krivac'' je Diego Milito. Gosti uzvraćaju minut kasnije preko Denisa, ali to je bilo sve. Genoa je utakmicu završila bez isključenih Marca Rossia (56). i Sokratisa Papastathopoulosa (90.)

Fiorentina je golovima Kuzmanovića (32.), Gilardina (74.) pobjedila Chevo u gostima 2:0, kod Chieva je pocrvenio Francesco Scardina (38.) Atalanta je nakon dosta uzbuđenja uzela tri boda
protiv Sampdorije, završilo je 4:2. U susretu Atalanta - Sampdoria (4:2) isključeni su gostujući igrači Pietro Accardi (71.) i Daniele Dessena (80.).

Catania je bez isključenog Michela Paoluccia (72) izvukla bod kod Reggine (1:1). U jedinom susretu bez kartona Udinese je nadigrao Torino 2:0, oba gola je postigao