Poraz kadeta Želje u Visokom, Široki Brijeg ubjedljiv

Premijer Omladinska liga za kadete

S. Mlaćo

Jučer i danas odigrane su četiri utakmice 29. kola Premijer Omladinske lige BiH za kadete.

Veliko iznenađenje vidjeli smo u Visokom gdje su snage odmjerili Mladost i Željezničar, a domaći su slavili sa 2:0.

Domaći su poveli u 5. minuti pogotkom Adnana Čerimića, da bi isti igrač u 54. minuti pogodio za konačnih 2:0.

Čelik je na Kamberovića Polju savladao Vitez 2:1, iako su gosti nakon prvih 45. minuta imali vodstvo 1:0. Strijelac je bio Mateo Ramljak u 14. minuti.

U 46. minuti poravnao je Selim Žuna, da bi tri boda Zeničanima donio u 61. minuti rezervista Asim Čolaković.

Zrinjski je u derbiju savladao Slobodu sa 1:0, a junak pobjede bio je u 78. minuti Domgjonaj Leondaro.

Kadeti Širokog Brijega očekivano su deklasirali Metalleghe BSI sa 7:0

Za domaće su pogađali po dva puta Mate Pirić, Kristijan Sesar i Kristijan Medić, te jednom Ante Markota.

Naknadno će se odigrati dueli Radnika i Sarajeva, te Krupe i Olimpika. Na tabeli je prvi Željezničar sa 66 osvojenih bodova, dok je Sarajevo drugoplasirano sa 65 i utakmicom manje.