Poraz naših mladih u Koprivnici
Posljednja provjera pred nastavak kvalifikacija

Prijateljska utakmica Hrvatska - BiH 2:1

M. Maksimović

U prijateljskom susretu odigranom u Koprivnici mlada reprezentacija Hrvatske je savladala BiH 2:1.U prvom poluvremenu naši reprezentativci su dosta dobro parirali oslabljenoj reprezentaciji Hrvatske, a na kraju se presudnim pokazao gol Ljubičića u posljednjim trenucima prvog dijela.

Od prve minute izbranici Dražana Ladića su krenuli ofanzivno, pa su bolju igru naplatili već u 11. minuti. Loptu je sa lijeve strane ubacio igrač Greuther Fürtha, Ivo Iličević, a na pravom mjestu je Tomislav Bušić koji glavom pogađa za 1:0.

Nakon toga incijativu prezimaju naši mladići. Vrlo brzo u 24. minuti stižemo do izjednačenja. Korner je izveo Štilić a Kosorić glavom šalje loptu iza leđa Antonia Ježine. U tom periodu nakon izjednačenja,
dobru priliku ima Štilić ali šutira preko gola, a samo sedam minuta nakon izjednačenja opet se zatresla mreža Ježine, ali je ovaj put gol naše reprezentacije poništen zbog opsajda.

Do kraja poluvremena Ježina je zaustavio još jedan dobar pokušaj Štilića. Ipak u tim posljednjim trenucima nismo izdržali, nakon što je Nurković odbranio šut Tomasa pa Delića, Krešo Ljubičić pogađa pored pasivne odbrane naše reprezentacije.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za SP:

U nastavku utakmice ritam igre je oslabio, Branimir Tulić i Dražen Ladić su obavili po pet izmjena što se svakako odrazilo na igru. Nešto više od igre je imala Hrvatska ali je Nurković jednom dobro intervenisao, dok je šut Jajala otišao pored gola.

Ova utakmica će selektoru Branimiru Tuliću poslužila kao posljednja provjera pred kvalifikacijske utakmice Rumunijom 6. septembra u Zenici i s Francuskom tri dana poslije u Sarajevu.