Porazi Francuske i Danske

Evropsko prvenstvo

Rukometaši Norveške iznenadili su Francusku u susretu u grupi 1 Evropskog prvenstva u Poljskoj.

Norvežani su ostali na prvo mjestu nakon nove pobjede. Iznenadili su Francusku i na kraju slavili sigurnu pobjedu.

Norveška je vodila 12:11 na poluvremenu, da bi u nastavku došla do sigurne pobjede sa 29:24.

Tonnesen je predvodio Norvešku sa šest golova, dok je Bjornsen postigao pet golova. Golman Ole Erevik je skupio 13 odbrana. Kod Francuz Narcisse je postigao sedam golova. Thierry Omeyer je sakupio 10 odbrana.

Njemačka je također iznendila Dansku sa 25:23 i nastavila s pobjedama. Fath je bio najbolji u Njemačkoj sa šest golova, kod Danaca je Hansen postigao sedam golova.