Porto preokrenuo i odnio tri boda sa gostovanja Estorilu

A. Haznadarević

Nakon što je Benfica privremeno preuzela vodeće mjesto na tabeli, Porto se vratio na svoju poziciju pobijedivši Estoril rezultatom 2:1.

Ipak, nije sve tako dobro krenulo za Porto, jer je već u 10. minutu susreta imao gol zaostatka.

Domaći Estoril je uspio probiti odbranu gostiju, a strijelac za vodstvo bio je Steven Viktoria.

Porto se mučio do kraja poluvremena, ali na odmor se otišlo sa minimalnim vodstvom Estorila.

U nastavku slična slika, a onda je za samo tri minute sjevnuo potpuni preokret u režiji Jacksona Martineza.

Prvo je u 57. minutu Martinez uposlio Varelu koji poravnava rezultat, da bi se samo tri minuta kasnije i sam Martinez upisao u listu strijelaca, nakon asistencije Moutinha.

Ovaj rezultat je ostao i do kraja meča, pa je Porto tako upisao nova tri boda, te nakon sedmog kola i dalje ostao na vrhu tabele.

E1-0P by jimbrasalo