Portugal razbio Republiku Irsku, Cristiano Ronaldo pokazao da nije za staro gvožđe

Pred EURO 2024

Eldar Ganibegović

Selekcija Portugala je večeras igrala prijateljski duel protiv Republike Irske i slavila s 3:0 u svojevrsnoj generalci pred EURO 2024.

Na asistenciju Brune Fernandesa za vodstvo Portugala u 18. minuti pogađa Joao Felix.

Samo četiri minute kasnije Portugal je mogao do 2:0. Ronaldo je potegao iz slobodnjaka i pogodio stativu.

Bruno Fernandes propušta jednu šansu u 29. minuti, da bi Idah propustio Irskoj donijeti izjednačenje u 36.

Ronaldo je do odlaska na odmor propustio još jednu šansu, da bi u 50. minuti postigao sjajan gol za 2:0.

Deset minuta kasnije je Portugal preko Ronalda stigao do još jednog gola i ostalo je 3:0 do kraja utakmice.

Cannonov udarac ide tik pored gola u 62. minuti, da bi u 74. minuti Ronaldo propustio šansu da dođe do hat-tricka.

Podsjetimo, prije nekoliko dana je Portugal poražen od Hrvatske s 2:1 i ovo je sigurno dosta ljepša uvertira pred EURO.

Naredni meč Portugal igra 18. juna protiv Češke, četiri dana kasnije protiv Turske, a 26. juna protiv Gruzije završava put u grupi.

Ovome dodajmo da je golovima Bradleyja u 16. i 22. minuti Sjeverna Irska slavila u prijateljskoj utakmici protiv Andore.