Potcijenjeni Karabukspor razbio Fenerbahče
Dva gola i asistencija Lualue

Kuyt zabio počasni pogodak

A. Haznadarević

Momčad Karabukspora priredila je pravo iznenađenje pobijedivši na gostovanju Fenerbahče sa visokih 3:1.

Karabukspor je pitanje pobjednika riješio pred kraj provog poluvremena, kada je u roku od samo tri minuta zabio dva gola. Prvo je Lualua asistirao Parlaku, koji u 38. minutu pogađa za 1:0.

Već u 43. minutu večeras sjajni Lualua udvostručije vodstvo, a s tim rezultatom se i otišlo na poluvrijeme.

U nastavku, ili tačnije u 69. minutu ponovo gol Karabuka i ponovo Lualua! Ovaj put se Ilhan Parlak odužio asistencijom.

Do kraja je samo bivši igrač Liverpoola Dirk Kuyt uspio smanjiti rezultat na 3:1.