Prekid obilježio derbi, Olimpik nosi tri boda iz Gradačca

Igman slavio nakon preokreta

S. Mlaćo

U derbiju 7. kola Prve lige FBiH snage su u Gradačcu odmjerili Zvijezda i Olimpik (0:2).

U prvom poluvremenu uzbudljiv meč. Gosti su zaprijetili preko Džafića koji je izblokiran sa pet metara, da bi kasnije uzvratio Arnautović, ali ostalo je 0:0.

Mnogo nervoze vidjeli smo na terenu, ali i nezadovoljstva domaće publike na gotovu svaku odluku sudije Silića, pa je vrlo često dolazilo do prekida.

U 35. minuti penal za goste. Zeba je bio siguran sa 11 metara.

U drugom poluvremenu mnogo nervoza i prekid u 65. minuti. Zvijezda je ofanzivnije krenula, a u 65. minuti Armin Jazvin dobija drugi žuti, odnosno crveni karton.

Domaći su žestoko protestovali, publika je ubacivala sve i svašta u teren, te je Sanel Silić iz Cazina prekinuo meč.

Kada se jedna tribina ispraznila i meč nastavio u 69. minuti Šarić je imao veliku šansu za domaće, no ostalo je 0:1.

Nakon toga Olimpik iz slobodnjaka preko Stojanovića dolazi do pogotka i šeste pobjede.
Prva liga FBiH, 7. kolo:

NK Zvijezda - FK Olimpik 0:2

NK Zvijezda: Radović, Antić, Arnautović, Jazvin, Mojović, Mahmutović, Devedžić, Hećimović, Musić, Čulum, Jazvin.

FK Olimpik: Hadžić, Beširević, Stjepanović, Muminović, Džafić, Stojanović, Čizmić, Zeba, Ramić, Medić, Drljević.

U Konjicu su snage odmjerili Igman i Slaven. Domaći su slavili 2:1, te upisali tri važna boda.

Gosti su poveli pogotkom Musića već u drugoj minuti, da bi u drugom dijelu domaći krenuli po preokret i to ostvarili. Najprije je pogodio Benjamin Šehić, a zatim Belmin Čehajić.

FK Igman - NK Slaven 2:1

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK Igman: Jamaković, Alić, Kišić, Omanović, Čehajić, Ojeda, Šehić, Spahić, Mihajlović, Lukomirak, Pendek.

NK Slaven: Brezičanin, Todorović, Islamović, Mujkić, Musić, Salihović, Salihović, Berbić, Berbić, Delić, Hodžić.

Zaprati FK Igman Konjic, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: