Prekidi kobni za Topnike, novi poraz Leicestera

Premier liga

U utorak navečer odigrane su prve dvije utakmice 16. kola engleske Premier lige.

Na Goodison Parku Everton je odmjerio snage s Arsenalom, te je došao do vrijedne pobjede rezultatom 2:1.

Arsenal je u 20. minuti stigao do vodstva, kada je Alexis Sanchez pogodio iz slobodnog udarca uz pomoć jednog igrača Evertona, kojeg je lopta pogodila na putu do mreže.

U završnici prvog dijela Seamus Coleman je pogodio na ubačaj Leightona Bainesa za 1:1 i to je bio konačan rezultat.

Mada je bilo dinamičnog nogometa, dosta dobrih napada nije bilo konkretnih pokušaja prema jednom ili drugom golu do 86. minute, kada je Williams prvijencem donio veliko slavlje domaćinu.  Jagielka je u nadoknadi zbog drugog žutog kartona isključen i propustit će derbi protiv Liverpoola.

Arsenal je i dalje na minus tri od Chelseaja, koji ima utakmicu manje. Everton je sedmi sa 23 boda.

Od Leicestera se puno više očekivalo nakon pobjede nad Cityjem za vikend, ali tim Claudija Ranierija upisao je novi poraz. Na gostovanju kod Bournemoutha Lisice su poražene s 1:0, a jedini gol postigao je Pugh u 34. minuti.