Preokret Budućnosti protiv Orašja

Pobjeda domaćih

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su Orašje s 2:1 u susretu Prvog kola Prve lige Federacije BiH.

Orašje je odigralo odlično prvo poluvrijeme. Pokazali su se kao jako dobar tim, a u 14. minuti su preko Elvedina Aletića došli do prednosti od 1:0.

Bilo je još šansi u prvom dijelu. Međutim, promjene rezultata nije bilo, te su gosti ušli s golom prednosti u nastavku.

Ipak, u nastavku domaći stižu do velikog preokreta. Za izjednačenje rezultata na 1:1 se pobrinuo Trumić u 53. minuti, da bi pet minuta kasnije Aljukić pogodio za vodstvo domaćeg tima od 2:1.