Nakon meča održana je i press konferencija
Cvitanović prokomentarisao davanje kapitenske trake Ljajiću, pa poručio: "Ne može ni on sve sam"
FK Sarajevo otvorio je proljetni dio sezone pobjedom na domaćem terenu, a nakon utakmice na press konferenciji obratili su se šefovi stručnih štabova.
Bordo tim je uspješno započeo nastavak sezone i rezultatom 2:0 savladao FK Radnik Bijeljna na stadionu "Asim Ferhatović - Hase".
Strijelci za domaće bili su Elezi i Menalo.
Nakon samog meča, odražana je i press konferencija na kojoj su se obratili šefovi stručnih štabova obje ekipe.
Prvo je pred kamere stao Duško Vranešević, šef stručnog štaba FK Radnik Bijeljina.
"Prvo kolo, zanimljiva utakmica znali smo da igramo protiv kvalitetnog protivnika. Pružili smo maksimum do prvo gola smo djelovali jako dobro. Poslije toga imali smo problema po lijevoj strani. Sarajevo je imalo prilike, ali preživjeli smo."
Oglasi
"Nismo puno dozvolili u drugom poluvremenu. Dozvolili smo penal, promašili su šansu. Onda smo promašili šansu i Sarajevo nas je kaznilo. Ne zamjerim momcima ništa, čestitke Sarajevu."
Koji je maksimum vaše ekipe?
"Ima dosta prostora za napredak, brži smo dosta, više želimo igrati. Nismo imali danas širine, imali smo dosta improzvizacije u rosteru. Pružili smo dobar otpor, prvi moj poraz kao trenera. Biti ćemo bolji kada se kompletiramo."
Je li ovo sastav za duže staze?
"Mi smo napravili selekciju, htjeli smo podmladiti ekipu. Želimo mlađe igrače. Ovo sada je doselekcija i radili smo je planski."
Oglasi
Šta će vam više pomoći, ono što imate ili porazi vaših protivnika?
"Konkurenti nas ne zanimaju, došli smo da odigramo. Pojačanja su dokazala da podižemo nivou. Liga je pokazala da nema iznenađenja. Svima su prijeko potrebni bodovi. Cilj je ostvariti bodove."
Nakon šefa gostujuće ekipe, pred kamere je stao i Mario Cvitanović, šef stručnog štaba FK Sarajevo.
"Čestitke igračima i navijačima. Pobjeda je ono što je bilo najbitnije danas. Teške su te utakmice na otvaranju sezone. Nismo imali oficijalnih utakmica, danas je nešto drugo. Danas smo uzeli bodove. Imali smo kontrolu utakmice, dobar posjed, u prvom poluvremenu jako opasni po lijevoj strani. Taj pogodak, ulazak iz druge linije smo vježbali. Kontrolirali smo, morali smo biti oprezni. Znali smo da to donosi rizike, imali smo situacije gdje je Banić spasio. Te situacije su dolazile iz naših grešaka i te stvari moramo anulirati. Moramo pohvaliti igrače sa stavom i energijom. Moram biti zadovoljan. Teška utakmica, psihološko opterećenje, ali sada će biti lakše. Povećava se i širina, Menalo i Telalović su debitirali, Krdžalić se vratio, možemo rasti i imamo rješenja. Moram biti sretan i zadovoljan i nastaviti raditi i biti fokusiran na ono što nam slijedi, a to je utakmica protiv Čelika. Rekao sam igračima: "U ovakvim situacijama imamo jak sastav i koga god stavim da je dovoljno kompetitivan za svaku svoju poziciju." Čestitke igračima."
Koliko ste zadovoljni izmjenama?
Oglasi
"Mi u ovom trenutku nemamo prvih 11, nego 24 igrača, zašto sam išao sa takvom postavom? S obzirom na pripreme i što smo trenirali, nisam htio zanemariti ono što su uradili prije i na pripremama. Mislim da ne bi bilo fer, želim dati respekt svim igračima koji su prošli pripreme. Menalo pogodak, Krdžalić igra pozicijski jako dobro, Telalović je debitovao, on nije igrao Wwin ligu tako da moramo biti zadovoljni. Imamo širinu neka se bore."
Komentar na igru Adema Ljajića koji je pravi lider sada?
"Važan igrač za nas, njegova rješenja su za nas. Važni su svi, niti Adem može riješiti sve sam. Adem je naš kapetan i imamo mi tri zamjenika. To sam rekao i igračima, danas sam rekao ko će biti kapiten. Traka na ruci je zadovoljstvo i obaveza, međutim svi su oni kapetani."
Jeste li imali priliku pogledati Čelik i šta očekujete od te utakmice?
"Nisam stigao do Čelika, gledao sam ga prošle sezone, već sutra kreće operacija Čelika. Ovo stavljamo sa strane, čeka nas nabrijana atmosfera i biti će pun stadion. Čeka nas nabijena utakmica, moramo biti pametni i kako igrati. Možda je prerano pričati, još se nisam informirao," zaključio je Mario Cvitanović.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.