Bh. reprezentativci nisu igrali danas za Herthu.

Jedan virozan, drugog muči koljeno

Eldar Ganibegović

Ni Smail Prevljak ni Haris Tabaković danas nisu igrali za Herthu. Poznati su i razlozi.

U okviru 21. kola njemačke 2. Bundeslige danas su se sastali Greuther Furth i Hertha. Gosti iz Berlina slavili su 1:2.

Mreža domaćina zatresla se u 23. minuti. Niederlechner je pogodio, ali je gol poništen zbog prekršaja.

Kempf je doveo u vodstvo Herthu 11 minuta kasnije i pri rezultatu 0:1 se otišlo na odmor.

Hrgota donosi poravnanje domaćoj ekipi. Igrala se 56. minuta kada je pogodio švedski napadač.

Međutim samo sedam minuta kasnije Kempf pogađa ponovo i donosi pobjedu svom timu.

Prevljak virozan, Tabakovića muči koljeno

Na današnjem meču kod gostiju u konkurenciji nisu bili bh. napadači Smail Prevljak i Haris Tabaković.

Kako je potvrđeno za SportSport, Smail Prevljak je virozan, dok Haris Tabaković ima određenih problema s koljenom.

Inače, Tabaković je s 11 golova drugi strijelac lige. Glatzel iz HSV-a je postigao tri više. Prevljak na svom kontu ima četiri gola.