HSV poveo u velikom derbiju, a onda je na scenu stupio Haris Tabaković

Vratio stvari na početak

Esmer Oštraković

U toku je utakmica 20. kola 2. Bundeslige između Herthe i HSV-a, a trenutni rezultat je 1:1.

Gosti su bili bolji protivnik većim dijelom prvog poluvremena, ali golova nije bilo, te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Drugo poluvrijeme ponovo bolje otvaraju gosti koji u 57. minuti utakmice dolaze do prednosti od 1:0.

Dompe je upisao asistenciju, a gol za vodstvo HSV-a postigao je Muheim.

Nije radost gostiju trajala dugo, a stvari je na početak pet minuta kasnije vratio Tabaković.

On je sjajno pratiju akciju, te je nakon odbrane gostujućeg golmana bio na pravom mjestu i pospremio loptu u mrežu.

Gol Tabakovića pogledajte OVDJE.

Derbi bio prekinut, svemu "krivi" navijači

Navijači protestuju protiv DFB-a, a na teren su ubacivali i teniske loptice.

Utakmica je prekinuta i veliko je pitanje kakve sankcije očekuju navijače Herthe nakon ovih nemilih scena na tribinama.

Da podsjetimo, protest je protiv plana DFB-a o privatizaciji klubova, a u Njemačkoj se takvim odlukama oštro protive skoro svi klubovi.

Potražite više informacija na temu 2. Bundesliga:

Navijači Herthe su prvi koji su napravili žestoke proteste po pitanju pomenute privatizacije, a očgledno su odlučni u svojim stavovima.

Berlinski tim čeka kazna, a utakmica će biti produžebna više od pola sata, ako ne bude novih incidenata na Olimpijskom stadionu.