Promašaji Tuzla Cityja kažnjeni: Bilbija zabio, a Brkić čudesnim odbranama ostavio bodove u Mostaru!
Plemići nisu blistali u večerašnjem meču protiv gostiju iz Tuzle

Zrinjski upisao tri boda

Midhat Šljivak, foto: V. Bernadić

Zrinjski je u 7. kolu Premijer lige BiH Pod Bijelim brijegom ugostio ekipu Tuzla Cityja i na kraju je uz dosta muke i sreće došao do tri boda pobjedom od 1:0.

Uvodnih 20-ak minuta meča na Pod Bijelim brijegom nije donijelo ništa. Domaći su imali jalovu inicijativu, ali gosti su prvi prijetili.

Mladi Nukić je pogodio okvir gola u 28. minuti i tek nakon toga se i Zrinjski probudio i stvorio je nekoliko dobrih šansi pred golom Nevresa Fejzića.

Toni Jović je u dva navrata dobro šutirao, golman Tuzla Cityja je sjajno reagovao, baš kao i kod udarca Samira Bekrića kada je lijepom paradom zaustavio udarac iskusnog veznjaka.

Šanse u ovom dijelu meča popravile su utisak u prvih 45 minuta, ali na odmor se otišlo bez golova (0:0).

Uvodne minute nastavka potpuno su pripale gostima, a prilike su se pred golom domaćeg tima redale iz napada u napad.

Nukić je prvi ozbiljno zaprijetio, izašao je sam pred Brkića, ali golman domaćih mu skida šut. Zatim je šutirao Stokić, da bi u Brkić brani, da bi nakon kornera i nebeskog skoka Kojić pogađa prečku.

Zatim je Zrinjski imao dobar šut preko Todorovića, ali raspoložen je na golu Tuzle bio Nevres Fejzić.

Ipak, u 70. minuti ni sjajni golman gostiju nije uspio da zaustavi šut Nemanje Bilbije. Sjajno je pogodio napadač Plemića za prednost od 1:0.

Nakon primljenog gola Tuzla City nije napravila previše, ali je u nadoknadi umalo došla do boda. Junak domaćih je golman Ivan Brkić koji je skinuo zicere Ziljkiću i Murgi i ostavio je tri boda u Mostaru.