NK GOŠK je novi član Premijer lige Bosne i Hercegovine!

Pet kola prije kraja

Haris Zilić

U 25. kolu Prve lige FBiH ekipa GOŠK-a je gostovala kod BFK Simm Bau i Gabeljanima je pozitivan rezultat mogao garantovati i matematički plasman u Premijer ligu BiH i to se desilo. GOŠK je remizirao rezultatom 1:1, dok je prvi pratioc ekipa Goražda poražena u Banovićima od Budućnosti rezultatom 2:0.

Gosti su ofanzivnije otvorili susret i to je na naplatu došlo u 12. minuti kada je Raguž pogodio za 0:1.

Nakon gola dosta borbea na terenu, imao je GOŠK još nekoliko lijepih akcija, odbrana domaćina je bila sigruna.

Pokušavao je i Simm Bau to su većinom bile ubačene lopte u šesnaesterac koje je odbrana GOŠK-a kupila i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:1.

U nastavku meča GOŠK je diktirao tempo igre, imao veći posjed lopte i znalački usmjeravao tok utakmice na svoj mlin.

Imali su Gabeljani nekoliko prilika pred golom domaćina, izostala je završnica. Domaćini su izgledali slabo na terenu sve do finiša kada postižu pogodak za konačnih 1:1.

GOŠK je sada lider sa 58 bodova, 16 više od drugoplasirane ekipe Goražda pet kola prije kraja što znači da su i matematički novi/stari članovi Premijer lige Bosne i Hercegovine od naredne sezone.

Prva liga FBiH, 25. kolo:

BFK Simm Bau - GOŠK 1:1 (/Raguž12')

SIMM BAU: Hodžić, Poturalić, Žuljević, Piljug, Hadrović, Vazda, Hrustanović, Bečak, Vasiljević, Sažić, Albijanić.

GOŠK: Vasilj, Ramljak, Šuta, Šero, Janković, Mugoša, Dujaković, Miličević, Mulaosmanović, Raguž, Balavac.

Pored pomeutog duela u ovom izvještaju spomenut ćemo i duel iz Banovića, dakle Budućnost Goražde okončano rezultatom 2:0. Domaći su bili bliže vodstvu, najbolju šansu je sredinom drugog poluvremena propustio Gogić, a isti igrač u 68. minuti pogađa za 1:0, da bi Trumić u 82. minuti pogodio za konačnih 2:0

Budućnost - Goražde 2:0 (Gogić 68', Trumić 82')

BUDUĆNOST: Ikanović, Husić, Pirić, Čavalić, Avdić, Lugavić, Čergić, Demirović, Modrić, Gogić, Huseinspahić.

GORAŽDE: Čalaković, Antić, Kozić, Dučić, Mojović, Konjalić, Handžić, Ramović, Salanović, Blagojević, Islamagić.

Rudar Kakanj je došao do vrijedne gostujuće pobjede ove subote. Savladali su Radnički u Lukavcu sa 3:0, strijelci su bili Imamović u 25. minuti, Hubanić u 67. minuti susreta, gosti su postigli pogodak i u finišu utakmice za konačnih 0:3.

Radnički Lukavac - Rudar Kakanj 0:2 (/Imamović 15', Hubanić 67')

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

RADNIČKI LUKAVAC: Brezičanin, Makić, Hidanović, Hasanović, Husović, Mujkić, Čabrić, Mušić, Čičkušić, Dautović, Nukić.

RUDAR KAKANJ: Aranutović, Husagić, Goralija, Ajanović, Hasanović, Bliznović, Čehajić, Tukić, Imamović, Džafić, Kišić.