Prvijenac, pa majstorija: Eurogol kapitena mlade reprezentacije BiH za Spartu
Eldar Ćivić je od ove sezone član Sparte Prag, a nakon dvije asistencije, ovo mu je bio prvi pogodak u dresu novog kluba koji će sigurno dugo pamtiti, koliko zbog simbolike toliko i zbog toga što je bio zaista efektan.

Eldar Ćivić pogodio u pobjedi

Kapiten mlade reprezentacije Bosne i Hercegovine Eldar Ćivić postigao je danas fantastičan pogodak za Spartu iz Praga.

Češki velikan je na svom terenu savladao Mladu Boleslav rezultatom 3:0, a Ćivić je postigao prvi gol na utakmici u 12. minuti. Sparta je pitanje pobjednika riješila već do odlaska na odmor, jer je na poluvremenu vodila sa 3:0 zahvaljujući pogocima Zahustela u 16. i Surala u 36. minuti.

Ćivić je 21-godišnji defanzivac koji igra na poziciji lijevog beka, po potrebi i krila, a do sada je za U-21 reprezentaciju naše zemlje odigrao 11 utakmica.