PSG deklasirao Montpellier
Foto - EPA

Lagana pobjeda

PSG je u 22. kolu Ligue 1 deklasirao Montpellier na Parku Prinčeva rezultatom 5:0.

Gosti su bili lagan zalogaj za aktuelnog prvaka, a na kraju su glavni grad napustili sa pet golova u mreži.

PSG je poveo u 8. minuti preko Sarabije sa 1:0, da bi golman gostiju Bertaud u 17. minuti dobio crveni karton zbog igranja rukom van kaznenog prostora.

Prednost igrača više PSG je do poluvremena maksimalno iskoristio i zabio je još dva gola. Prvo je u 41. minuti Di Maria zabio za 2:0, a zatim je Congre pogodio vlastitu mrežu za 3:0.

U nastavku još dva gola u mreži Montpelliera. Mbappe je u 57. minuti povećao prednost na 4:0, da bi Kurzawa osam minuta kasnije zabio za konačnih 5:0.