PSG rutinski do finala francuskog Liga kupa

Pobijedili Reims sa 3:0

E. Čaušević

PSG je večeras pobijedio Reims u gostima sa 3:0 i tako izborio plasman u finala francuskog Liga kupa.

Parižani su ponovo bez većih problema uspjeli da dođu do pobjede protiv svog rivala, a večeras je oružje bez veće borbe položio Reims.

PSG je poveo već u devetoj minuti kada je Neymar asistirao, a gol za 0:1 postigao je Marquinhos. Do drugog gola PSG je stigao u 31. minuti kada je svoju mrežu pogodio N'Clomande.

U drugom dijelu Parižani su čuvali svoju prednost i bilo je jasno da idu u finale. Tačku na ovu utakmicu stavio je rezervista Kouassi u 78. minuti koji je postavio konačnih 0:3.

PSG će u finalu Liga kupa igrati protiv Lyona koji je u sjajnoj polufinalnoj utakmici bio bolji od Lillea sa 3:2.