PSG se poigrao sa Angersom
(Foto: EPA)

Ligue 1, 9. kolo

PSG je u 9. kolu Ligue 1 lagano savladao ekipu Angersa sa 4:0.

Iako je Angers prije ovog meča bio drugi na tabeli odmah iza Parižana, danas gosti nisu imali nikakve šanse protiv aktuelnog prvaka i na kraju su doživjeli uvjerljiv poraz.

Već nakon prvih 45 minuta bilo je jasno da gosti na Parku Prinčeva nemaju šta da traže jer su imali dva gola zaostatka.

Poveo je PSG u 13. minuti golom Sarabije, da bi u 37. minuti Sarabia uposlio Icardija koji zabija za 2:0.

I treći gol je djelo Ssarabije. Ovog puta je uposlio Gueyea, a ovaj zabija za 3:0 u 59. minuti.

Mogao je PSG i uvjrljivije slaviti. Imao je domaći tim zaista ogroman broj sjajnih šansi, prednjačio je Neymar sa pokušajima, ali nije imao prave završnice.

Ipak, u 90. minuti Brazilac je ipak zabio za 4:0 i zasluženu pobjedu svog tima.