Nevjerovatna završnica meča na Parku prinčeva: Icardi u 95. minuti zabio za pobjedu PSG-a

PSG je u 33. kolu Ligue 1 na Parku prinčeva dočekao ekipu St. Etiennea, a na kraju je u nevjerovatnom meču domaći tim slavio pobjedu rezultatom 3:2.

Foto - EPA

Nakon kiksa Lillea u petak protiv Montpelliera (1:1), PSG je tražio tri boda kojima bi se rivalu za titulu prvaka približio na samo jedan bod zaostatka.

St. Etienne je u ovom meču radio odličan posao. Prepustili su gosti potpuno posjed lopte PSG-u, a svoju šansu su čekali iz kontri. Uspjeli su povesti, izjednačiti u nadoknadi, ali su na kraju izgubili.

PSG je stvorio nekoliko dobrih šansi u prvom poluvremenu. Mbappe je neprecizno gađao u 19. minuti meča, da bi deset minuta kasnije Pablo Sarabia pogodio okvir gola.

U nastavku akcije Danilo je u šansi, ali nije uspio da zabije, kao ni ostatak ekipe u ostatku prvog dijela nakon kojeg je rezultat bio 0:0.

I u nastavku je PSG pokušavao na sve načine da probije bunker gostiju, koji su sa druge strane čekali svoju šansu iz kontra napada. Jednu od njih su i dočekali u 78. minuti meča. Trauco je odlično centrirao sa lijeve strane, a Denis Bouanga zabija za 0:1.

Kratko je trajalo slavlje gostiju. Već u narednom napadu PSG je došao do poravnanja, a za 1:1 se pobrinuo Kylian Mbappe svojim 22. golom u Ligue 1 ove sezone.

Kylian Mbappe je preokrenuo rezultat nekoliko minuta kasnije Izborio je u 87. minuti sjajni napadač penal, a zatim ga i iskoristio za 2:1

Međutim, u 92. minuti šok za Parižane. Hamouma je zabio za 2:2 i činilo se kako domaći ostaju bez dva velika boda u borbi za titulu prvaka.

A onda na scenu stupa Mauro Icardi. Zabio je pogodak u 95. minuti meča i donio je svom timu  tri boda i ogroman trijumf.

Treba svakako istaći da u sastavu PSG-a u ovom susretu nije bilo Neymara koji je uz dosta uzbuđenja pratio ovaj meč sa tribina.