Pukla bruka u Mainzu: Leipzig obrukao domaćina!

Kakva partija

Fudbaleri Leioziga danas su odigrali jednu od najboljih partija u posljednjih nekoliko godina jer su u gostima kod Mainza slavili sa 5:0.

Ekipa koju s klupe predvodi Julian Nagelsmann bila je bez pobjede tri uakmice zaredom u Bundesligi ali je u današnjem susretu 27. kola pokazala svu snagu.

Nastradao je Mainz u čijoj mreži je završilo pet golova.

Sve je počelo u 11. minuti kada je Timo Werner pogodio za 0:1. Do kraja prvog dijela bilo je 0:3 jer su se Werneru na listi strijelaca pridružili Poulsen i Sbitzer.

U drugom poluvremenu gosti nisu popuštali pa dolaze do još dva gola a oba je postigao Werner.

Leipzig se vratio na 3. poziciju jer sada ima 54 boda, dok je Mainz ostao na 15. mjestu sa 27 poena.