Nagelsmann je pobjedom debitovao na klupi Njemačke, no sve je zasjenila golčina Pulišića

Sjajan prijateljski meč smo gledali

E. Ganibegović

Julian Nagelsmann večeras je debitovao na klupi selekcije Njemačke i to pobjedom. Elf je u prijateljskoj utakmici slavio u Hartfordu protiv SAD rezultatom 1:3.

Već u četvrtoj minuti Pulišić je zatresao mrežu evropske selekcije, ali radovanja nije bilo jer je podignuta zastavica.

Sedam minuta nakon toga Wirtz pogađa stativu na drugoj strani, da bi u 22. minuti Turner sjajno zaustavio pokušaj Fullkruga.

SAD dolaze do vodstva u 27. minuti. Nećemo opisivati gol Pulišića, pogledajte.

Do odlaska na odmor Elf je uspio izjednačiti. Strijelac nakon jedne odbijene lopte je u 39. minuti bio Gundogan.

Na samom otvaranju drugog dijela Fullkrug je imao šansu i nije pogodio, ali se zato popravio u 58. minuti i donio preokret gostima.

Samo tri minute kasnije postavljen je konačan rezultat. Strijelac je bio Jamal Musiala.

Sjajno je tako mandat za klupi Njemačke počeo Julian Nagelsmann. Šansu da tako nastavi imat će već za četiri dana kada njegov tim igra prijateljski meč protiv Meksika.

U novembru mjesecu Njemačka će igrati i prijateljske mečeve s Turskom i Austrijom, a sve to u sklopu priprema za EURO kojem je domaćin narednoga ljeta.

Kada su SAD u pitanju, za četiri dana će odigrati još jedan prijateljski meč. Protivnik će biti selekcija Gane.