
Šok i nevjerica u Srbiji
Srbi raskrinkali 'izdajnika' Bogdanovića: "Krpelj i neradnik, da nije Vučića on bi..."
Rade Bogdanović stekao je ogromnu popularnost u Srbiji zbog zanimljivih komentara na fudbalska dešavanja. Specijalitet mu je bio napad na bivšeg selektora Srbije Dragana Stojkovića, ali sada u ovoj zemlji tvrde da je Bogdanović zapravo čovjek Aleksandra Vučića.
Gostujući u emisiji '360 stepeni' Rade Bogdanović je nahvalio predsjednika Srbije Aleksandra Vučića. To je, po mišljenju mnogih, pokazalo njegovo pravo lice i da je čovjek od povjerenja prvog čovjeka države.
Razočarani su mnogi nastupom Bogdanovića. Srbi tvrde da je sada jasno zbog čega je dobio posao stručnog analitičara na RTS-u, gdje u režimu Aleksandra Vučića, ne može doći baš svako.
Komentari o Bogdanoviću i njegovom nastupu u emisiji kažu sve. Srbi su ga 'raskrinkali'.
"Ovaj lik je najveći ćaci. Gostujući u emisiji '360 stepeni' više je hvalio Vučića nego što ga hvale Jovanov ili Brnabić. Klasičan galamdžija dok se ne dotakne velikog vođe. A onda kreću komplimenti", jedan je od komentara, a zatim se drugi vežu jedan za drugim.
"Nikad nije krio da je za Vučića. Ko je kriv narodu što i dalje ne kapira da samo bliski režimu imaju plaćene aranžmane sa RTS-om."
Oglasi
"Živi od medijske eksponiranosti, lijepak i magnet za neobrazovane, neobaviještene. Možda i jeste ćaci, ali je klasičan krpelj - neradnik."
"Da nije za Vučića, RTS bi vidio samo s Marsa."
"On bi jadan nešto da zaradi pred kraj vladavine malignog narcisa. Sve radi kako bi se udomio."
"Tako je i dospio na državne kanale. Sve se to prvo ispita kakvi su gostu stavovi, ne smije se ništa rizikovati."
Oglasi
Dosta je tu uvreda za Bogdanovića zbog porijekla i činjenice da je Bosanac iz Sarajeva, a sada su mu stavili i breme izdajnika.
Šta je to Rade Bogdanović govorio o Aleksandru Vučiću?
Gostujući u emisiji '360 stepeni' Rade Bogdanović je govorio o dobrom radu predsjednika Srbije kada je sport u pitanju.
Za Bogdanovića nije sporno to što je Vučić studente označio krivcima za nemir u reprezentaciji Srbije pred meč s Albanijom u Leskovcu.
"Predsjednik države Aleksandar Vučić je političar. On mora s aspekta politike da objasni neke stvari i pokušao je da objasni", rekao je Bogdanović i nastavio je:
"Moram da kažem da je za vrijeme njegove vladavine, jako puno novca je 'slupano' u sportske organizacije, klubove. Država tu nije štedila. Sama izgradnja tih stadiona i ubacivanje novca je dokaz."
Oglasi
"Greška je što su na određenim, vrlo bitnim funkcijama, ne pričam samo za fudbal, već uopšteno o sportu. Država je investirala najviše otkako znam za sebe, ali je napravila katastrofalnu grešku u kadrovskoj politici, gdje je bilo puno propusta, počevši od FK Partizan, Olimpijski komitet, Ministarstvo za sport. Meni je zasmetalo kad je Vanja Udovičić napustio mjesto ministra. On je bio po mjeri ljudi, radio je i trudio se."
"Povratili su dostojanstvo sportistima, poštujući njihove medalje, adekvatno nagrađivajući, osiguravajući im uslove. Ali, s kadrovskom politikom su pogriješili, a pogriješili su jer je politika ušla u sport. Bez politike ne može jer oni ulažu u sport. Koja god vlast dođe, ona kroz sport pokušava napraviti bazu. Nije to loše."
Istakao je Bogdanović da podržava studente, ali...
"Ja generalno ne volim o politici, ali stanje nije dobro i to svi vidimo. Ja podržavam studente, sve dok traže da se ispune zahtjevi kad je nadstrešnica u Novom Sadu u pitanju - u domenu da se privedu ljudi koji su odgovorni za stradanje 16 osoba. S te strane ih podržavam. Nisam bio na protestima nijednom, ali ne krijem da su svi moji bili. Nisam siguran koliko trebaju studenti da se bave politikom."
"Pitanje je da li bi im i ja dao mogućnost prijevremenih izbora da sam na mjestu predsjednika. Vučić je političar 35 godina, taktičar je i može mu se. On je apsolutni vladar i autoritet. I on je govorio da je pravio određene političke greške, on je taj koji odlučuje. Neko to može da poštuje, neko ne, ali on i njegova partija imaju većinu i tako je već 12 godina."